DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Triky množitelů

 

Osm nejčastějších triků "množitelů" psů.

Obrovským problémem mezi řádnými chovateli jsou "množitelé", kteří chrlí tisíce štěňat. Snaží se je"udat za každou cenu. Dávají je bez "papírů", poskytují slevy, citově zákazníka vydírají. Podívejte se na jejich nejčastější triky.

1. Tihle dva poslední pejsci nedostali papíry, protože jsou nadbyteční.
Na počtu psů ve vrhu absolutně nezáleží. Buď dostanoupapíry všechna štěňata, nebo žádné. Chovatel musí splňovat několik náležitostí, aby štěňata mohla dostat papíry. Mimo jiné mezi ně patří uchovněná fena, uchovněný pes a oficiální chovatelská stanice se spoustou papírování.
2. Jsem pejsek s nemocnýma nožičkama, panička říká, že jestli mě nikdo nebude chtít, dají mě utratit. Cena: 2000 Kč.
Takové vydírání je nejlepším vodítkem, jak prokouknout množitele. Pravděpodobně bude mít pes mnohem víc nemocí než jen problémy s nožičkama. Bohužel, pokud si někdo koupí takového pejska, aby mu pomohl, jen tím podpoří množitele, který si za utržené peníze může dovolit další nemocný vrh.
3. Nová roztomilá čistokrevná rasa za 4000 Kč.
Nikdy by si lidé neměli brát křížence za cenu vyšší, než je poplatek v útulku. Kvůli lidem, kteří záměrně množí křížence, tak útulky praskají ve švech a určitě nepatří mezi dobré chovatele. Zaručeně je osm z 10 kynologů označí za množitele. Štěňátka jsou roztomilá, chlupatá, krásná, ale jejich budoucí majitel nemá nikdy jistotu, co z nich vyroste.
4. Nádherná štěňátka bez papírů, vhodná na chov, matka má početné vrhy.
Pokud se dopředu počítá s početnými vrhy, tak člověk, který vystavil inzerát, nebude mít fenu na mazlení. Bude ji mít na vydělávání peněz.
5. Štěňátko za vysvědčení.
Při koupi psa svému dítěti k nějaké příležitosti je důležité, abyste si koupili psa hlavně pro sebe, protože dítě může velmi brzy omrzet. Pokud uvidíte inzerát štěně k Vánocům, štěně k narozeninám, štěně k svátku, opět si dávejte pozor. Množitelům je většinou naprosto jedno, kam se štěně dostane.
6. Z důvodu nedostatku času posíláme jen zoo kurýrem.
Nikdy si nenechávejte posílat zvíře, u něhož je tak důležitá výchova a socializace, kurýrem. Vždy, když si pořizujete psa, je velmi důležité zjistit, v jakém prostředí vyrůstal, aby bylo štěnátko správně socializované, nemělo problémy s vámi a vaším okolím. Je důležité vidět, jak se zvíře chová v původním prostředí. Pokud je ustrašené, je jasné, že tu není něco v pořádku.
7. Při rychlém jednání sleva. Akce na fenky, o 1000 levnější!
Cena u každého psa má své opodstatnění. Je do ní zahrnuté očkování, péče, jídlo, papírování, náklady na krytí, vystavení potvrzení a další důležité věci. "Štěňata v akci" neexistují! Ovšem menší upozornění - něco jiného je "sleva" na odrostlejší štěně nebo štěně s viditelnou vadou, tam jistě nebude nikdo požadovat za psa plnou počáteční cenu. 
8. Fenka momentálně není k vidění, protože je u veterináře, u tety, u otce, kdekoliv jinde, jen ne u štěňat.
Vždy! Chtějte vidět matku. Na vlastní oči!
Zdroj Mediafax / František Bůžek